Dny prevence a zdraví

09.01.2023

Cílem projektu je poskytnout edukační a informační činnosti v oblasti vyrovnávání příležitostí pro osoby se zdravotním postižením a seniory v podobě interaktivních praktických seminářů (např. na téma zdraví, zdravý životní styl, poskytování první pomoci, sebepéče...).

Náplní seminářů je ZDRAVÍ A ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL (poskytneme také měření krevního tlaku, glykemie, kyslíku v krvi, dále využíváme diagnostickou váhu - s těmito aktivitami bude provázáno poskytování informací, co naměřené hodnoty znamenají, zda jsou rizikové, jak je možné zlepšit své zdraví...), PRVNÍ POMOC (zaměřená zejména na praktický nácvik zvládnutí náhlých život ohrožujících stavů, např. srdeční selhání, diabetické obtíže, psychiatrické ataky...), SEBEPÉČE (prevence syndromu vyhoření u pečujících osob), využití KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK.

Vzdělávání seniorů a veřejnosti se věnujeme soustavně od roku 1976. Spolupracujeme se seniorskými organizacemi, úřady, zdravotnickými organizacemi (nemocnice, zdravotnická prodejna), školami v rámci okresu Prachatice. Díky dobře fungující spolupráci se zástupci cílové skupiny registrujeme TRVAJÍCÍ ZÁJEM O TYTO AKTIVITY, a to nejen ve městech, ale právě v menších obcích, kde jsou preventivní aktivity hůře dostupné.

Záměrem projektu je zprostředkovat preventivní aktivity seniorům, osobám se ZTP a pečujícím i mimo Prachatice.

Projekt podporuje Jihočeský kraj.


© 2022 Český červený kříž Prachatice
. Nemocniční 204, 383 01 Prachatice
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!