Jdi na obsah Jdi na menu
 


VRBA Vimperk - 22.6.2015 - zahájení projektu

Dne 22. 6. 2015 se v 10 hodin slavnostně otevřely dveře nově vzniklého Krizového a poradenského centra pro ohrožené domácím násilím VRBA Vimperk. Program zahájila ředitelka Úřadu oblastního spolku ČČK Prachatice Zuzana Pelikánová: „Projekt VRBA Vimperk vznikl díky nadaci Open Society Fund v Praze a financím z Norských fondů“

Hlavním cílem projektu je pomoc ohroženým domácím násilím a také osvěta a prevence v této oblasti. Ohroženou cílovou skupinou jsou také senioři, kde nemusí nutně docházet k fyzickému násilí, ale například ekonomickému.

Bylo by lepší, kdyby takové centrum nemuselo vznikat, ale přiznejme si, že problém domácího násilí se ve společnosti vyskytuje a je dobře, že osoby ohrožené tímto jevem se mají zde na Vimpersku kam obrátit.“ uvedla starostka města Vimperk Jaroslava Martanová a popřála projektu hodně štěstí.

O kulturní program se postarali žáci Základní školy Nerudova, během malého občerstvení byla možnost nejen prohlídky prostor, ale hlavně na dotazy ohledně fungování projektu, chystaných preventivních programů či možné spolupráce s dalšími organizacemi. Zájemci si prohlédli také prostory Spolku Slunečnice, kde budou probíhat některé arteterapeutické aktivity.

„Jsme tady pro všechny, kdo zažívají domácí násilí, ale také pro ty, kteří by obětem domácího násilí chtěli pomoci. Nabízíme bezplatně a anonymně sociálně terapeutické aktivity, pomoc při uplatňování práv, preventivní programy s cílem zvýšit obecné povědomí o problematice domácího násilí pro různé cílové skupiny. Věnujeme se také psychoterapii, poskytujeme individuální konzultace a připravujeme i terapeutické skupiny.“ řekla sociální pracovnice projektu Jaroslava El Asmai.