Jdi na obsah Jdi na menu
 


VRBA Vimperk - 15.9.2015 - Den otevřených dveří

V úterý 15. září 2015 proběhl v prostorách Krizového a poradenského centra pro ohrožené domácím násilím VRBA Vimperk Den otevřených dveří s celodenním programem. Tento projekt je podpořen Nadací Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů.

Po celý den byl pro zájemce připraven odborný personál, který návštěvníky provedl celým zařízením a seznámil je se službami Krizového a poradenského centra. V rámci připraveného programu mohli zájemci nejen shlédnout, ale i sami si vyzkoušet, první pomoc po napadení agresorem. Dobrovolníci Oblastního spolku Červeného kříže Prachatice předvedli první pomoc poranění hlavy, břicha, hrudníku a jiných možných zranění.

Širokou veřejnost přivítala ředitelka Oblastního spolku Červeného kříže Zuzana Pelikánová a k danému tématu mj. uvedla:

 ,,Domácí násilí je nejčastější formou agrese, se kterou se české ženy setkávají, některé průzkumy odhalují, že oběťmi domácího tyrana je více než dvacet procent žen, jiné dokonce mluví až o čtyřiceti procentech. Navíc podle zkušeností lidí, kteří týraným ženám pomáhají, roste brutalita.‘‘

Dalším bodem programu byla sebeobrana. Ta byla prezentována formou promítání a s příchozími návštěvníky byly jednotlivé body možné sebeobrany při napadení podrobněji rozebírány.  

Záměrem této akce bylo seznámit širokou veřejnost s činností Krizového a poradenského centra VRBA Vimperk, ze které si každý odnesl informační letáky o nabízených službách. Poděkování patří všem návštěvníkům, pro které byl Den otevřených dveří pořádán a jejichž účast a zájem o toto často tabuizované téma přispěli k naplnění cíle této akce.