Jdi na obsah Jdi na menu
 


VRBA Vimperk - 12.11.2015 - Domácí násilí - Kdo a jak pomáhá

Možnosti pomoci lidem ohroženým domácím násilím představil studentům Český červený kříž i Policie ČR

Ve čtvrtek 12. listopadu proběhl na prachatické vyšší odborné škole seminář o možnostech pomoci lidem ohroženým domácím násilím – připravil jej tým projektu VRBA Vimperk – Krizového a poradenského centra pro ohrožené domácím násilím, který je podpořen Nadací Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů.

Během dopoledne seznámila sociální pracovnice projektu účastníky s problematikou domácího násilí a se sociálními službami, které pracují s lidmi ohroženými domácím násilím – ať už jde o krizovou pomoc, azylový dům nebo intervenční centrum. „S domácím násilím se mohou setkat pracovníci snad všech sociálních služeb, nejde o záležitost jen některých skupin obyvatel. Je důležité, aby budoucí sociální pracovníci odcházeli do praxe s co nejširšími znalostmi o možnostech pomoci“, uvedla sociální pracovnice projektu Martina Bártová.

Hosty semináře byli také policisté z obvodního oddělení Prachatice. Ti se věnovali problematice trestního řízení a institutu vykázání, doplnili také postřehy z praxe a zodpověděli množství dotazů.