Jdi na obsah Jdi na menu
 


VRBA Vimperk - 10. 11. 2015 Domácí násilí a první pomoc při fyzickém napadení

Jak poskytnout první pomoc obětem fyzického násilí? I to bylo tématem dalšího semináře projektu VRBA Vimperk.

O záchraně života se často mluví jako o hrdinském činu. Málokdo si však uvědomuje, že stačí málo, aby se člověk takovým hrdinou (ne)stal… O domácím násilí slýcháme v médiích, ale ruku na srdce – kdo zná aspoň základní postupy první pomoci a je schopen a ochoten pomoci zraněnému?

První pomoci při fyzickém napadení byl věnován seminář v rámci projektu VRBA Vimperk – Krizového a poradenského centra pro ohrožené domácím násilím, který je podpořen Nadací Open Society Fund Praha z programu Dejme (že)nám šanci financovaného z Norských fondů.

V úterý 10. listopadu jsme se s instruktorkou Českého červeného kříže seznámili nejen s domácím násilím obecně, ale zejména s typickými zraněními, která provázejí fyzické násilí. „Zaměřili jsme se mimo jiné na poranění hlavy, břicha nebo končetin, nevynechali jsme ani postupy resuscitace s využitím modelů dospělého, předškoláka i kojence. Součástí byla i první pomoc u dětí, které se nemohou bránit jako dospělý člověk,“ uvedla ředitelka Úřadu Oblastního spolku ČČK Prachatice Zuzana Pelikánová.